Jak funguje bedýnkování

Principem bedýnkování je pravidelná dodávka čerstvé zeleniny od vybrané české farmy přímo k vám domů. Zelenina je sklizena brzy ráno a ještě týž den putuje v bedýnce k vám. Nic neskladujeme, nechladíme. Nepřekupujeme žádnou zahraniční zeleninu, takže u nás v červnu rajčata a papriky v bedýnce opravdu nenajdete. Čekáme, co naroste na našich farmách. Mějte proto prosím strpení, vše zraje a roste postupně. Naše bedýnky se řídí zelinářskou sezonou v Čechách, každý rok tedy začínáme začátkem června, v závislosti na počasí.
 

Proč se přidat 

Každý týden dostanete domů čerstvě sklizenou místní zeleninu a ovoce. Odběrem bedýnek z farmy Lotouš a Jakubec podporujete výhradně místní české malé rodinné farmy a podporujete tak boj proti dovozcům a překupníkům levné zahraniční zeleniny, která je navzdory sezoně vydávána za místní produkci. 
 

Bedýnka

S maximálním ohledem na životní prostředí a šetrnou přepravu zeleniny nepoužíváme papírové obaly, ale nelakované dřevěné bedýnky, ve kterých můžete zeleninu doma skladovat. Každý týden jen měníte prázdnou bedýnku za plnou. Vybírat můžete ze tří velikostí. Bedýnky jsou zálohované částkou 150.- Kč/bedýnka bez ohledu na velikost. Po skončení sezony nebo vystoupení ze systému vám bude záloha vrácena.
 

Obsah bedýnky 

Všechny bedýnky obsahují stejné druhy čerstvé, právě sklizené zeleniny a zralého ovoce. Zeleninu sklízíme každé pondělí ráno,  obsah bedýnky je pevně dán, nelze jej libovolně měnit. Snažíme se druhy ovoce a zeleniny maximálně střídat, s ohledem na dobu sklizně jednotlivých druhů. V případě alergie na některý druh zeleniny lze tuto zeleninu nahradit jiným dostupným druhem.
 

Objednávky

Objednávky příjmáme do čtvrtka do 15.00 hodin prostřednictvím e-mailu nebo sms na telefonním čísle 721 155 103. Velikost bedýnky i frekvenci odběru lze libovolně měnit a přerušovat, vždy však nejpozději do uvedeného dne. 
 

Výdej 

Bedýnky si lze osobně vyzvednout na výdejních místech uvedených v sekci VÝDEJ. Další možností je dovoz bedýnky domů za příplatek 30.- Kč/bedýnka. Rozvážíme v pondělí od 8.00 - 20.00 hodin, snažíme se maximálně dodržovat termín, který s vámi předem telefonicky dohodneme.